Informácie pre darkyne vajíčok

Liečba prostredníctvom darovaného vajíčka je jediná metóda, ako pomôcť žene, u ktorej zlyhali všetky pokusy o počatie dieťaťa prostredníctvom vlastného vajíčka. Aby sme mohli takej žene pomôcť, potrebujeme vajíčko darkyne, bez pomoci ktorej by tieto ženy nikdy nedostali šancu porodiť zdravé dieťa. Ponúkame  možnosť darovania reprodukčných buniek – vajíčok pri zachovaní obojstrannej anonymite – pre darcu, aj pre príjemcu.

Proces darovanie vajíčok

  1. Ak máte záujem o darovanie vyplňte prosím kontaktný formulár. V uvedenom formulári Vás požiadame len o základné informácie a na jeho základe Vás budeme kontaktovať. Ozve sa Vám koordinátorka, ktorá si s Vami dohodne stretnutie a vysvetlí potrebné informácie. Prípadne nás môžete kontaktovať priamo aj telefonicky.
  2. Pri prvej návšteve sa stretnete s lekárom. Okrem konzultácie absolvujete odber krvi k hormonálnemu,  genetickému vyšetreniu a testy na pohlavne prenosné choroby.
  3. Pokiaľ budú Vaše výsledky v poriadku a ako náhle budeme mať pre Vás vhodnú príjemkyňu, bude zahájená hormonálna stimulácia.
  4. Ako darkyňa podstúpite riadenú hormonálnu stimuláciu, v priebehu ktorej ste neustále pod dohľadom lekára. Ďalej podstúpite niekoľko kontrolných odberov krvi a ultrazvukových vyšetrení, na základe ktorých sa tiež upravuje dávka podávaných preparátov.
  5. V závere stimulačného cyklu určí lekár presný termín odberu vajíčok. Odber sa vykonáva v krátkodobej anestézii. Po odbere budete prevezená na izbu, kde si oddýchnete. Po zákroku môžete v sprievode zodpovednej osoby ihneď odísť domov.